تبلیغات
شاید این جمعه بیاید شاید... - توجیه تجاوز و جنایت در بحرین؟

توجیه تجاوز و جنایت در بحرین؟

سه شنبه 23 فروردین 1390 01:11 ق.ظ

نویسنده : فدائیان رهبر

شیخ عبدالله بن زیاد آل نهیان، وزیر خارجه امارات كه چند روز پیش ریاست نشست وزرای خارجه شورای همكاری خلیج فارس را برعهده داشت، پس از برگزاری این نشست به روزنامه كویتی القبس گفت: «من به برادران ایرانی توصیه می كنم كه اساسنامه شورای همكاری خلیج (فارس) را پیش از آنكه در امور داخلی هر یك از دولت های عضو دخالت كنند، به دقت بخوانند.» و در ادامه افزود: «شورای همكاری یك تشكیلات ادغام شده است كه امنیت هر یك امنیت بقیه تلقی می شود. شورای همكاری در مواجهه با تهاجم عراق به كویت متحد بود و در مقابل هر تهدید دیگری علیه مردمش باید متحد باقی بماند. موضع شورای همكاری در قبال وقایع بحرین بسیار روشن است و باید یك درس تلقی شود.» در پی این اظهارات سست و شتاب زده شیخ عبدالله، افراد و گروه هایی هم كه بدون شناخت و تفكر به هر مسئله ای علیه ایران متوسل می شوند تا مگر طرفی ببندند و شاخه ای از این درخت تنومند را بشكنند به زعم خود برای تهاجم به ایران درخصوص حمایت از حقوق انسانی مردم بحرین به بهانه لازم و در ظاهر موجه دست پیدا كردند و همنوا با مقامات برخی از كشورهای عربی در توجیه اشغال بحرین و سركوب شدید و وحشیانه مردم مظلوم و بی دفاع این كشور توسط نیروهای متجاوز عربستانی و اماراتی در كنار نیروهای نظامی امنیتی بحرین به اساسنامه شورای همكاری خلیج فارس استناد كردند. در این باره باید به چند موضوع اشاره كرد:
1- توافق امنیتی شورای همكاری خلیج فارس مربوط به تهدید امنیتی ناشی از تهاجم خارجی است، در حالی كه در بحران موجود مردم بحرین به عنوان شهروندان این كشور با حكومت خود اختلاف دارند، حقوق خود را تضییع شده می بینند و محقانه خواستار تحولات اساسی در حكومت و نحوه اداره آن و رفع محرومیت ها و تبعیضات هستند، حال آنكه در وضعیت حاضر به شدیدترین وجهی از تمام حقوقشان محروم و مورد ظلم و جنایت هستند.

 
 
- در زمانی كه امیران كشورهای شورای همكاری خلیج فارس اساسنامه را نوشته و امضا كردند به نمایندگی از مردم شان در جلسه شركت و اساسنامه را پذیرفتند، پر واضح است كه مردم این اجازه را به رئیس كشورشان نداده بودند كه برود پیمان و اساسنامه ای را تأیید و امضا كند كه به موجب آن از این اختیار برخوردار شود كه برای سركوب آنها از نیروهای نظامی و امنیتی اجانب استفاده شود. آیا در بین سران كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس كسی پیدا می شود كه جرأت كند و بگوید در این اساسنامه مشاركت در سركوب و قلع و قمع شهروندان كشورهای عضو پیش بینی شده و در زمان امضای اساسنامه، سران این كشورها به آن اذعان داشتند؟
3- در حالی كه شیخ سلمان بن حمد، امیر بحرین خودش به عنوان حاكم این كشور حق جنایت و كشتن مردم بحرین را ندارد چگونه قابل قبول است كه برای قتل و كشتار مردمش از اجانب (نیروهای نظامی امنیتی عربستان و امارات) كمك بگیرد و آنها به وحشیانه ترین شكل همراه نیروهای نظامی و امنیتی این كشور مردم بی پناه بحرین را به خاك و خون بكشانند؟
4- هیچ اساسنامه ای در هیچ كجای دنیا نمی تواند در بردارنده مجوز جرم و جنایت علیه مردم یك كشور باشد، بر فرض كه چنین امر ضد بشری و جنایتكارانه در اساسنامه وجود داشته باشد- كه ندارد- در این صورت چنین اساسنامه ای مشروعیت ندارد و با توسل به آن نمی توان جنایت علیه یك ملت را توجیه كرد و با انگ زدن به مدافعان حقیقی حقوق انسان ها آنها را متهم به دخالت در امور داخلی دیگران كرد. نیروهای عربستان و امارات متجاوز و سران این دو كشور به همراه امیر بحرین مجرم و جنایتكارنددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -