تبلیغات
شاید این جمعه بیاید شاید... - آیت الله یزدی : مقام معظم رهبری برای شخصیت آقای هاشمی بسیار هزینه كردند

آیت الله یزدی : مقام معظم رهبری برای شخصیت آقای هاشمی بسیار هزینه كردند

یکشنبه 21 فروردین 1390 08:14 ق.ظ

نویسنده : فدائیان رهبر
آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شرایط كنونی كشور ما بحمدالله با رهبری های دقیق و مدبرانه مقام معظم رهبری با عبور از بسیاری از فراز و نشیب ها و به خصوص مشكلات سال گذشته و بالاخص مسائلی كه معروف بود به فتنه فتنه گران به گونه ای حل و فصل شد كه كمترین زیان را برای نظام داشت و بیشتر چهره واقعی كسانی كه علیه نظام حركت می كنند برای جامعه مشخص شد.
وی در گفت وگویی با هفته نامه «شما»با اشاره به زاویه داشتن عملكرد هاشمی رفسنجانی با بیانات مقام معظم رهبری گفت: مثلاً سخنرانی آقای هاشمی رفسنجانی در همین اجلاس آخر خبرگان را ببینید، سخنرانی مقام معظم رهبری را هم در همین اجلاس با حضور خبرگان نگاه كنید. هر دو هم علنی و رسمی بوده، محرمانه هم نبوده، اینها را در كنار هم بگذارید. یك نوع تقابل هایی می بینید.
وی گفت: مقام معظم رهبری به نظر من نسبت به شخصیت آقای هاشمی بسیار هزینه كردند، با اینكه خودش را هم ولایتی می داند ولی آن ولایتی كه ما معنا می كنیم، در ایشان نمی بینیم. من چون با خود ایشان بارها صحبت كردم دارم اینجا عرض می كنم. به هر حال ایشان برای خودش شخصیتی قائل هست، استقلال در فكر و نظر و عقیده دارد، منتها به ما معمولاً اینطور تعبیر می كنند كه اگر یك جایی رهبری صریحاً چیزی را بگویند و خلاف نظر من باشد من سكوت می كنم و مقابله نمی كنم. حالا در عمل چه كار كردند خب اینجا مردم می توانند قضاوت كنند. اینكه مقام معظم رهبری بگویند توقع از آقای هاشمی همین بود كه در چنین شرایطی بگوید من كاندیدا نیستم تا اختلافاتی نباشد این تأیید و حمایتی است. ولی یك سری كارها ضربه هایی است كه خود ایشان به خودشان وارد می كنند. البته من تندروی را درست نمی دانم. تندروی نباید كرد، یعنی یك چیزی كه نیست، نباید نسبت داد.
از طرفی برای همه روشن است كه آقای هاشمی، آقای احمدی نژاد را قبول ندارد و ایشان در مقامی كه هست آقای احمدی نژاد را قبول ندارد. منشأ آن هم همان بحث مناظره است كه آقای احمدی نژاد در زمان انتخابات داشتند و یك سری مسائل را راجع به آقای هاشمی گفتند. بعد هم ایشان توقع داشتند كه دفاع كنند. هر وقت هم صحبت شد آقای احمدی نژاد گفتند من واقعیت ها را گفتم، نمی خواستم بگویم ولی گفتم و نتیجتاً این اختلاف پیش آمده ولی ما به قدری كه می توانستیم در جهت حل اختلاف تلاش كردیم. این موضوع را برای اولین بار می گویم. به عنوان كمیسیون تحقیق خبرگان جدا جدا پیش آقای هاشمی و آقای احمدی نژاد رفتیم تا موضوع اختلاف این دو بزرگوار را تا حد امكان كم كنیم ولی به نتیجه درستی نرسیدیم به خاطر اینكه استدلال ها، غالباً استدلاهای محكمی از دو طرف بودند.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -