تبلیغات
شاید این جمعه بیاید شاید... - حاشیه های دیدار دانشجویان استان قم با امام انقلاب اسلامی حضرت آیه الله خامنه ای

حاشیه های دیدار دانشجویان استان قم با امام انقلاب اسلامی حضرت آیه الله خامنه ای

چهارشنبه 5 آبان 1389 07:06 ق.ظ

نویسنده : فدائیان رهبر
در هشتمین روز از سفر پر خیر و بركت رهبر معظم انقلاب به استان قم خیل عظیم دانشجویان و جوانان خواهر و برادر به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.
   
در این دیدار كه صبح سه شنبه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، هزاران نفر از دانشجویان و جوانان رهرو خط ولایت برای پیمانی مجدد با رهبر معظم انقلاب با در دست داشتن پرچم های منقش به شعار 'لبیك یا خامنه ای' و چفیه و سربند در شبستان حرم مطهر حاضر شدند.

***
امروز شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) رنگ و بویی دیگر داشت و مشتاقان دیدار ولی امر مسلمین در این مكان در انتظار نشسته بودند.

***
از ساعت ها پیش از مراسم عاشقان دیدار رهبر انقلاب در پشت درب های شبستان امام خمینی (ره) در صف های طویل و فشرده تجمع كرده بودند. دیدن جوانانی كه خود را برای دیدار با مقتدای خویش از نخستین ساعات صبح به محل رسانده بودند، صحنه های زیبایی از رابطه امام و امت، رقم زده بود.
***
پیش از حضور رهبر معظم انقلاب، جمعیت حاضر، سرود آماده شده برای ارایه در محضر رهبر انقلاب را تمرین كردند.

***
حضرت آیت الله خامنه ای در ساعت مقرر به شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت فاطمه معصومه (س) تشریف آوردند و جمعیت سرا پا شور و شوق چشمشان به جمال رهبر انقلاب روشن شد

***
'ای رهبر آزاده آماده ایم آماده'، 'خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست'، 'صل علی محمد نایب مهدی آمد' و 'نسل علی اكبریم فداییان رهبریم' از جمله شعارهایی بود كه حاضران با فریاد آنها بیعت مجدد خود را با رهبر معظم انقلاب اعلام كردند.

***
با نشستن رهبر معظم انقلاب در جایگاه، سرودی كه پیش از این برای ارایه خدمت رهبر معظم انقلاب آماده شده بود، به صورت هماهنگ از سوی حاضران اجرا شد.

***
پیش از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، تعدادی از جوانان و نخبگان به نمایندگی از تشكل های مختلف دانشجویی، تربیت بدنی، بسیج دانشجویی و هنردمندان پیرامون مشكلات و دغدغه های این اقشار صحبت كردند.

***
پس از این مقدمه طولانی، رهبر انقلاب سخنان خود را آغاز كردند. گروهی از جمعیت مشتاق به دلیل كمی جا و گروهی نیز برای اینكه حتی لحظه ای دیدار مقتدای خود را از دست ندهند، تمامی سخنان رهبر معظم انقلاب را به صورت ایستاده به گوش جان خریدند.


***
جمعی از حاضران در این دیدار پرشور ، تصاویر رهبر انقلاب و امام راحل را بالای دست گرفته بودند.
***
رهبر معظم انقلاب در سخنان خود به نقش بصیرت جوانان در پایداری یك ملت و پیروزی بر دشمنان اشاره و بار دیگر بر جایگاه ویژه نسل جدید جوانان در حفظ و حراست از انقلاب تاكید كردند.

***
ایشان خطاب به جوانان فرمودند: اگر قبول دارید جبهه دشمن برای كشور و انقلاب اسلامی برنامه ریزی بلند مدت دارد، پس شما هم باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید.

***
ایشان با اشاره به زیركی و هوشیاری جوانان قمی، فرمودند: نقش جوانان قمی پس از انقلاب اسلامی در پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی بارزتر هم بوده است.

***
این دیدار در فضایی سرشار از شوق از ملاقات رهبر عزیز انقلاب و حسرت از كوتاهی زمان وصال به پایان رسید در حالی كه می شد انرژی دیدار و تجدید بیعت با ولی فقیه و مقتدا را در چهره ها دید.

***
در پایان این دیدار جوانان حاضر در مراسم با سردادن شعارهای 'علمدار ولایت دانشجویان فدایت'، 'ای رهبر آزاده آماده ایم آماده' و 'نسل علی اكبریم فداییان رهبریم'، رهبر معظم انقلاب را بدرقه كردند.ك/4
/7404/ 380/دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -