تبلیغات
شاید این جمعه بیاید شاید... - کدام هاشمی دوست داشتنی تر است؟؟؟؟

کدام هاشمی دوست داشتنی تر است؟؟؟؟

شنبه 16 بهمن 1389 07:22 ب.ظ

نویسنده : فدائیان رهبر

مردم مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی كه در مكتب حضرت امام خمینی(ره) رشد یافته و تربیت شده اند، آیت الله هاشمی رفسنجانی را با چه ویژگی ها، مواضع و عملكردهایی دوست می دارند؟ بدون تردید مردم آن هاشمی را دوست می دارند كه مواضع و عملكردش دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس آنها آمریكا، رژیم صهیونیستی و پیر استعمار، انگلیس را به خشم آورده و عصبانی می كند. مردم آن هاشمی را دوست می دارند كه وقتی سخنرانی می كند و یا مصاحبه ای دارد و با اظهارات خود مواضعی را اتخاذ می نماید، این مواضع تمامی جریان های ضد انقلابی از قبیل منافقین، سلطنت طلب ها، بهایی ها، ملی گراها و لیبرال های غرب گرا را مأیوس، ناامید و خشمگین سازد. طی 32 سال گذشته مواضعی از این دست از سوی آقای هاشمی رفسنجانی بارها و بارها اتخاذ شده و به همین دلیل ایشان به عنوان یكی از شخصیت های برجسته اسلامی و انقلابی، یاور و پشتیبان حضرت امام(ره) و رهبری در نزد مردم شناخته شده و مورد احترام قرار گرفته است. اما افسوس كه طی سال های اخیر و به ویژه از مقطع پیدایی فتنه عمیق سال 88 تاكنون، نه تنها روند موضع گیری های دشمن شكن آقای هاشمی سیر نزولی یافته، بلكه هر از چندی ایشان مطالبی را مطرح می سازد كه دشمنان را به جای عصبانی و خشمگین ساختن، خوشحال و امیدوار می سازد. خطبه های (26/4/1388) آخرین خطبه آقای هاشمی به عنوان امام جمعه موقت تهران را می توان از مهم ترین سخنرانی های ایشان در طول سال های بعد از انقلاب دانست كه به جای دشمن شكنی و تهاجم به اردوگاه ضد انقلاب، اجانب و ضد انقلابیون از هر طیف و قماشی را خوشحال ساخت. دشمنان قسم خورده در آن روز هاشمی را بسیار متفاوت از گذشته یافتند. هاشمی در آن خطبه ها كه در اوج فتنه سال 88 ایراد گردید به جای دفاع جانانه از مواضع نظام اسلامی و رهبری فرزانه آن و دست رد زدن به سینه بیگانگان و فتنه انگیزان، مواضع نظام اسلامی را به نقد كشید و تحلیلی متفاوت از تحلیل مقام معظم رهبری نسبت به حوادث پس از انتخابات ارائه داد. دشمنان با زیر ذره بین بردن مواضع ایشان در آن خطبه ها، به تحلیل و تفسیرها پرداخته و بسیار شادمان شدند. حضور جماعتی با ویژگی هایی خاص و با نماد سبز در آن نماز كه اساساً در قامت نمازگزار جمعه دیده نمی شدند، نشان از آن داشت كه چه جریان هایی به هاشمی چشم طمع دوخته اند. بدیهی است كه هاشمی در این موضع، دیگر آن هاشمی دوست داشتنی با مواضع پیشین دشمن شكن،  از سوی مردم و نیروهای وفادار به انقلاب ارزیابی نمی شود. با سپری شدن ایام سخت فتنه و روشن شدن بسیاری از مسائل، مردم برای بازگشت هاشمی در مسیر اصلی لحظه شماری كرده و بر همین اساس با كوچك ترین علامت و نشانه ای از این بازگشت خوشحال می شدند. به عنوان مثال وقتی هاشمی اعلام كرد خود را پیرو ولی فقیه می داند، دوستان انقلاب و نظام اسلامی بسیار خرسند و خوشحال شدند. به طور قطع دشمنان نیز از این موضع آقای هاشمی خشمگین و عصبانی گشتند. اما صد حیف كه این روند نه تنها استمرار نمی یابد، بلكه به شكل متناقض با این مواضع از سوی ایشان مطالبی مطرح می گردد كه علاوه بر خوشحال كردن دشمنان و غصه دار كردن دوستان، تردید نسبت به صداقت آقای هاشمی در بیان مواضع، برای مردم و یاران انقلاب به وجود می آید. نمونه برجسته این قبیل اظهارات را می توان در سخنان ایشان در روز یكشنبه هفته قبل در دیدار با تعدادی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان گیلان ملاحظه كرد.
آقای هاشمی در این دیدار با صراحت اعلام كرد تحلیل و مواضع ایشان نسبت به مسائل جاری كشور، همان تحلیل و مواضع بیان شده در خطبه های (26/4/88) می باشد اصرار هاشمی بر آن مواضع چه كسانی را خوشحال و چه كسانی را ناراحت می كند. ای كاش آقای هاشمی روی همین جمله اندكی تأمل داشته باشد. مگر نه این است كه حضرت امام(ره) بارها قریب به این مضمون می فرمودند اگر دیدید دشمنان از شما تعریف كردند به خودتان شك كنید.
چرا این سخن امام(ره) كه یك معیار و شاخص برای سنجش درستی و نادرستی مواضع است به صورت جدی مورد توجه قرار نمی گیرد. امید است در آینده مواضعی از سوی ایشان اتخاذ گردد كه مردم دوست می دارند و آن مواضع چیزی نیست مگر ایستادن در برابر دشمنان و ضد انقلاب و همراهی كردن نظام و رهبری كه به طور قطع این هاشمی از نظر مردم دوست داشتنی است

 
 
 

.

 دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -